Jak uniknąć nieprzyjemnych odczuć podczas lotu? Rad kilka na drogę…

Jak uniknąć nieprzyjemnych odczuć podczas lotu? Rad kilka na drogę…

Wiele osób podczas podróży lotniczych uskarża się na niekorzystne samopoczucie podczas lotu. Jest to związane z nagłą zmianą wysokości, a tym samym zmianą ciśnienia, a także specyficznymi warunkami panującymi na pokładzie samolotu.

Są osoby które lepie znoszą podróże samolotem, są jednak też osoby, którym wyjątkowo uciążliwie dokuczają symptomy zmiany warunków atmosferycznych. Do takich właśnie osób (szczególnie) kierujemy kilka wskazówek jak uniknąć lub złagodzić zeł samopoczucie podczas lotu.

Wygoda podczas podróży lotniczej jest najważniejsza aby uniknąć nieprzyjemnych odczuć podczas lotu!

Po pierwsze, nie objadaj się przed lotem. Lekka przekąską w postaci świeżych owoców, bakalii lub orzeszków będzie optymalna. Jeśli źle znosisz nagłą zmianę ciśnienia. Twój żołądek będzie lepiej aklimatyzował się do zamiany warunków i unikniesz nieprzyjemnych odczuć podczas lotu

Po drugie, unikaj napojów gazowanych. Ich spożywanie może doprowadzić do podobnych skutków, co spożycie dużej ilości jedzenia – czyli do dyskomfortu. Natomiast, ze względu na szczególnie suche powietrze w samolocie, zaleca się picie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej.

Po trzecie, nie ubieraj ciasnych ubrań. W podróży najważniejsza jest wygoda i swoboda ruchów – zwłaszcza podczas lotów. Pamiętaj, że na pokładzie samolotu i tak masz ograniczoną przestrzeń ruchu, nie ograniczaj swojej swobody dodatkowo poprzez ciasną odzież.

Po czwarte, aby zniwelować nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu, które występuje zwłaszcza podczas startów oraz lądowań samolotów, żuj gumę do żucia lub po prostu ziewaj – na prawdę to pomaga i unikniesz nieprzyjemnych odczuć podczas lotu.

Po piąte, podczas długich lotów postaraj się co jakiś czas zmienić pozycję. Wiem, może to być utrudnione ze względu na szczególnie małą przestrzeń pomiędzy fotelami, ale postaraj się przejść się kawałek po pokładzie samolotu, rozruszać kark. Pamiętaj – nie zakładaj nogi na nogę – na takiej wysokości, gdzie ciśnienie silnie oddziałuje na ciśnienie krwi, warto zapewnić jej swobodny przepływ.

To tylko kilka prostych wskazówek, których zastosowanie nie wymaga większych przygotowań. Na pewno pozwolą Ci poczuć że unikniesz nieprzyjemnych odczuć podczas lotu. Zwłaszcza jeśli jest to wielogodzinny lot, warto o nich pamiętać.

pl_PLPL