Parking przy Lotnisku Wrocław – na co zwrócić uwagę?

Który parking we Wrocławiu wybrać? Wiele osób wybierających się w podróż, dopiero na ostatnią chwilę zaczyna się zastanowić nad tym, gdzie zaparkować?

Warto jednak już podczas planowania podróży uwzględnić transport na wrocławskie lotnisko, bo jak wiadomo jest ono oddalone od centrum o około 10 km. Oczywiście, można jako środek transportu wybrać komunikację miejską – linia numer 406 z ul. Dworcowej. Jednakże dla osób, które posiadają własny samochód, o wiele wygodniejsze będzie dojazd autem i pozostawienie go, na czas wyjazdu, na parkingu strzeżonym we Wrocławiu.

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu?

Jest kilka kwestii na które należy zwrócić uwagę gdy decydujemy się dojechać na lotnisko własnym samochodem. Są to sprawy istotne ponieważ pozwolą Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i spokojnie podróżować.

Po pierwsze, wyjedź odpowiednio wcześnie, aby nie spóźnić się na odprawę bagażową na lotnisku. Na trasie prowadzącej z centrum Wrocławia na lotnisko często jest wzmożony ruch, więc mogą pojawić się trudności z przejazdem. Niestety, może się zdążyć, że odcinek 10 km pokonamy w dużo dłuższym czasie niż mogłoby się wydawać.

Aby pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu na czas wyjazdu, warto wybrać najbardziej odpowiadający nam parking. Najważniejsze kwestie, na które zwróć uwagę:

  • Ochrona parkingu – aby cieszyć się wyjazdem, zadbaj o to, aby miejscem w którym zostawiasz swój samochód był parking strzeżony. Całodobowy monitoring placu oraz firma ochroniarska powinny odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo auta.
  • Odległość od lotniska we Wrocławiu – dobrze jeśli parking jest zlokalizowany w niezbyt dużej odległości od terminalu, ponieważ pozwoli to szybko dostać się do portu lotniczego.
  • Darmowy transfer na lotnisko – w cenie parkingu powinien być zawarty transfer z parkingu na lotnisko i z powrotem. Wygodny, klimatyzowany bus pozwoli komfortowo dostać się na lotnisko.

Ważną kwestią jest możliwość rezerwacji online miejsca parkingowego. Daje Ci to gwarancję, że wybierając się w podróż nie będziesz miał problemów ze znalezieniem wolnego miejsca i zaoszczędzisz sobie stresu tuż przed odlotem.

Życzymy szerokich lotów!

pl_PLPL