Jak tanio latać? Kilka praktycznych wskazówek

Obecnie wybór samolotu jako środka transportu otwiera nowe możliwości przed podróżnymi. Można w stosunkowo krótkim czasie dostać się do dowolnego miejsca na świecie, co jest niewątpliwą zaletą dla podróżujących w sprawach służbowych, ale też dla turystów, dla których każdy dzień wakacji spędzonych w wymarzonym miejscu jest na wagę złota.

Bądź jak myśliwy i poluj na okazje!

Jak pewnie wiele osób słyszało albo miało okazję już skorzystać, podróż samolotem to nie luksus, na który mogą sobie pozwolić milionerzy. Wręcz przeciwnie! Coraz częściej można “upolować” bilety, dosłownie za kilka złotych. Kluczową sprawą jest znalezienie rejsu lotniczego w interesujące nas miejsce, za który zapłacimy niewielką kwotę. Stąd też wynika popularność różnego rodzaju serwisów oferujących wyszukiwarki lotów u różnych przewoźników.

Jeśli jednak chcemy, żeby tanie loty były na prawdę tanie warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

  • Im wcześniej, tym lepiej. W najbardziej popularnych liniach lotniczych obowiązuje zasada first minute, czyli zakup biletu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, będzie zawsze tańszy niż czekanie do ostatniej chwili.
  • Weekend to nie jest dobry czas na kupno biletu. Szukaj tanich lotów od wtorku do czwartku – wtedy masz największe szanse na upolowanie dobrej okazji. Nie jest powiedziane, że w inne dni nie znajdziesz dobrych cen lotów, ale takich ofert jest zdecydowanie mniej.
  • Taniej poza sezonem. Wakacje i święta to czas, kiedy więcej osób planuje podróże lotnicze i przewoźnicy z tej okazji korzystają, podnosząc ceny, nie oferując promocji. Jeśli możesz – leć poza sezonem.
  • Wyszukiwarki tanich lotów, to nie jedyne źródło informacji o promocjach. Warto od czasu do czasu odwiedzić bezpośrednio strony internetowe przewoźników, ponieważ tam również znajdziemy informacje o dodatkowych promocjach, które często ograniczają się do bardzo krótkiego czasu.
  • Jeśli możesz, lataj w dni robocze. Poranki i wczesne wieczory w środku tygodnia, to najlepszy czas na lot – okazuje się, że wtedy jest taniej niż w weekendy.
  • Nie lubimy przesiadek, ale czasami warto. Wiadomo, przesiadki, oczekiwanie na kolejny lot wydłuża czas podróży, ale też może znacząco obniżyć jego koszt. Dlatego jeśli możesz sobie pozwolić na wydłużenie czasu podróży – poszukaj lotów z przesiadką.
  • Korzystaj z ofert różnych przewoźników. Zanim zarezerwujesz lot w dwie strony, zorientuj się, czy planowanym prze Ciebie terminie inna linia lotnicza nie ma czegoś lepszego do zaoferowania!

Ostatnia kwestia: tanie loty, nie zawsze są tanie, ze względu na możliwość wystąpienia dodatkowych opłat. Dlatego zawsze uważnie czytaj wszystkie “gwiazdki” w regulaminach i to co jest napisane najmniejszym druczkiem  – z reguły są to najciekawsze kwestie.

Mam nadzieję, że tych kilka wskazówek pozwoli Ci wyszukać prawdziwą okazję i wybrać się na wakacje marzeń. Acha! Jak będziecie się gdzieś wybierali samolotem, zapraszamy na Parking Maro. Chętnie zatroszczymy się o Wasz samochód podczas Waszych wakacji!

Do zobaczenia!

Źródło: www.biletylotniczenajtaniej.pl

pl_PLPL