Podróże dla indywidualistów, czyli wypożyczenie auta za granicą

Kilka wskazówek dla tych, którzy uwielbiają podróże samochodem, czyli co zrobić kiedy lecę na wakacje samolotem, moje auto zostaje na parkingu przy lotnisku, a chcę zyskać na mobilności w obcym kraju?

Jeżeli cenisz sobie niezależność i swobodę, męczą Cię tak zwane “wycieczki zorganizowane”, spróbuj zwiedzać kraj wynajmując na miejscu samochód. Do zalet takiego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jedziesz gdzie chcesz i kiedy chcesz – nie musisz się męczyć z organizowaniem lokalnego transportu publicznego – co niejednokrotnie przerosłoby doświadczonych logistyków. Dodatkowo wygodnie przemieszczasz się z bagażami. Ale…

…bądź czujny na ukryte koszty w wypożyczalni

Wynajmowanie samochodu na wakacje, może wiązać się również z pewnymi nieprzewidzianymi kosztami – stąd najprawdopodobniej wiele osób niechętnie jest nastawionych do tej formy podróżowania. Jeżeli jednak podczas wynajmowania zwrócimy uwagę na kilka istotnych kwestii, unikniemy przykrych niespodzianek oraz zapewnimy sobie rewelacyjne wakacje. A oto one:

  • Zorientuj się, czy paliwo jest w cenie wynajmu oraz czy podczas oddania samochodu sami musimy napełnić pusty bak.
  • Dowiedz się, czy Twoja wycieczka nie będzie ograniczona limitem kilometrów, nałożonym przez wypożyczalnię.
  • Wygodną opcją jest możliwość zwrócenia samochodu w innym miejscu – warto się dowiedzieć, czy jest taka opcja- oszczędzamy czas na drogę powrotną
  • Istotną kwestią jest, czy wypożyczony samochód może prowadzić wyłącznie osoba, która o wypożyczała, czy możemy go udostępnić innemu kierowcy.
  • Jeśli podróżujesz z dziećmi sprawdź czy jest fotelik.

To kilka podstawowych kwestii, ale jak się okazuje bardzo istotnych. Podróżowanie samochodem w obcym kraju, to jeden z najlepszych sposobów na jego dokładne poznanie. Śmiało! Własny samochód zaparkuj w kraju, leć, wypożyczaj – zwiedzaj!

pl_PLPL