Lotnisko Wrocław – kiedy zjawić się przed odlotem?

Kiedy pojawić się na lotnisku Wrocław przed odlotem?

Przed odlotem z lotnisko Wrocław należy pojawić się odpowiednio wcześnie.  Do samego przelotu należy również doliczyć czas na wszelkie formalności, jakie musimy odbyć przed lotem. Warto więc wiedzieć, ile czasu nam one zajmą, by w pośpiechu nie jechać na lotnisko. Chodzi mianowicie o odprawę, która jest obowiązkowa dla wszystkich pasażerów. Czas, w którym rozpoczyna się odprawa, zależy od linii lotniczych oraz kraju, do którego lecimy.

Odprawa na lotnisku- jak długo trwa? Kiedy zjawić się na lotnisku Wrocław

Odprawa lotnicza na lotnisko Wrocław to sprawdzenie paszportów, nadanie bagażu oraz odbiór karty pokładowej.   Zwykle linie lotnicze wymagają od pasażerów, by stawili się od 4 godzin przed odlotem do 40 minut. Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy wizy, wykonaliśmy odprawę on-line i do jakiego kraju lecimy. Najdłużej zajmie nam odprawa do USA lub do Kanady, z kolei lecąc samolotem do np. Niemiec, powinniśmy zjawić się około godziny przed odlotem.

Najczęściej odprawy na lotnisku Wrocław rozpoczynają się 2 godziny przed odlotem i kończą około czterdziestu minut przed startem samolotu. Jeśli zjawimy się na lotnisku po zakończeniu odprawy, nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu. W takim przypadku konieczne będzie zmiana rezerwacji lotu, przez co poniesiemy spore koszty.

Czym jest odprawa internetowa?

Polacy najczęściej latają Ryanairem oraz Wizzerem, w obu tych liniach odprawa internetowa jest obowiązkowa. Można ją wykonać na od dwóch tygodni do 4 godzin przed planowanym odlotem.

Odprawa internetowa nie zwalnia nas z obowiązku wcześniejszego zameldowania się na lotnisku Wrocław, w czasie której musimy okazać swój bilet elektroniczny, kartę pokładową i zameldować swój bagaż. Bramy gate’u zamykają się zwykle pół godziny przed odlotem i po tym czasie nikt nie będzie wpuszczany na pokład samolotu oczekującego na odlot z lotnisko Wrocław. Należy również pamiętać, żeby zabrać ze sobą dokument tożsamości, którym posługiwaliśmy się podczas odprawy internetowej. Po dokonaniu tych formalności zostaniemy wpuszczeni do gate’u, a następnie na pokład samolotu.

Oczywiście do czasu odprawy i nadania bagażu należy doliczyć również podróż na samo lotnisko, znalezienie parkingu przy porcie lotniczym, zostawienie tam samochodu oraz przejście do hali odlotów. Lepiej być wcześniej niż później, aby zaoszczędzić sobie nerwów i ewentualnych kosztów. 

pl_PLPL