A czy Wy boicie się latać?

Najprawdopodobniej każdy człowiek ma coś, co go przeraża i czego unika jak ognia. Możemy również zaobserwować różne natężenie tego lęku – począwszy od takiego, które wywołuje lekkie zdenerwowanie, a na fobii kończąc.

Awiofobia – lęk przed lataniem samolotem

Trafiliśmy ostatnio na ciekawy artykuł o awiofobii, czyli paraliżującym lęku przed lataniem. Klientów naszego parkingu przy lotnisku raczej ta fobia nie dotyczy, ale jak statystyki mówią, co szósta osoba skarży się na tego typu obawy.

Awiofobia – lęk przed lataniem

W dzisiejszych czasach, kiedy samolot jest coraz częściej wykorzystywany w trakcie podróży, zwłaszcza tych długodystansowych, rośnie liczba osób, które zarzekają się, że nie wejdą na pokłada samolotu. Przyczyn tak negatywnych odczuć, jak wskazują lekarze, może być wiele. Dużą rolę odgrywają tutaj media, które z racji chwytliwości tematu chętnie nagłaśniają informacje o katastrofach lotniczych. Które w rzeczy samej zdarzają się niezwykle rzadko. Statystyki wykazują, że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Awiofobia może być wynikiem innych fobii, na przykład lęku wysokości, czy klaustrofobii, czyli obaw przed zamkniętymi pomieszczeniami. Ale również, Ci co boją się wielkich, otwartych przestrzeni mogą mieć problem z przestąpieniem progu samolotu.

Jest możliwe leczenie podobnych lęków, jednakże i tak większość osób, które cierpią z powodu powyższych obaw i tak wybiorą inny środek transportu, samochód, prom…rower.

Źródło: http://portal.abczdrowie.pl/lek-przed-lataniem

pl_PLPL