Zanim wyjedziesz na lotnisko – najważniejsze kwestie

Zanim wyjedziesz na lotnisko – najważniejsze kwestie

Co prawda, podróżowanie samolotem nie należy do szczególnie rzadkich. To nadal wybór tego środka transportu wiąże się ze specjalnym przygotowaniem się i przestrzeganiem określonych, czasem bardzo rygorystycznych, zasad które ma każde lotnisko.

Wszelkie wymogi z jakimi spotkamy się czytając regulamin lotów poszczególnymi liniami lotniczymi. Są spowodowane nietypowymi warunkami, w jakich odbywa się podróż – kilka kilometrów nad Ziemią. Nic więc dziwnego, że przestrzeganie ich jest tak rygorystycznie egzekwowane. Ale dzięki temu podróżowanie samolotem, obecnie, należy do najbezpieczniejszych środków transportu. Zatem lećmy!

Wracając do zasad zawartych w regulaminach lotów, przedstawię krótko na co zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj podróżowania.

  1. Przed wejściem na pokład samolotu, konieczna jest odprawa biletowo-bagażowa. Która w zależności od tego, czy przemieszczamy się po kraju. Czy lecimy za granicę może trwać od godziny do nawet dwóch godzin, zatem PRZYJEDŹ NA LOTNISKO ODPOWIEDNIO WCZEŚNIE.
  2.  Jak dojadę na lotnisko? Możliwości jest wiele. Możesz wybrać komunikację publiczną i dojechać do portu lotniczego specjalną linią przyspieszonych autobusów. Wynajęcie taksówki jest również dobrym rozwiązaniem. Jednakże, z racji że lotnisko jest oddalone od centrum Wrocławia, wiąże się ze sporymi kosztami. Najlepszym, według mnie, rozwiązaniem jest dojazd własnym samochodem. Zaparkowanie na parkingu przy lotnisku we Wrocławiu – komfort jazdy i bezpieczeństwo auta.
  3. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą na lotnisko niezbędne dokumenty – nie chcesz się przeczesz zdziwić na lotnisku, że nie masz biletu, dowodu osobistego, czy paszportu! Zapomnienie ich w połączeniu z ograniczonym czasem trwania odprawy biletów-bagażowej sprawia, że będziesz zmuszony przesunąć lot…
  4. Po wybraniu linii lotniczej, koniecznie zapoznaj się z limitami bagażowymi obowiązującymi na danej trasie. Różne linie lotnicze, dopuszczają różne rozmiary bagażu, a także naliczają zróżnicowane opłaty za ewentualny nadbagaż.

Wydaje mi się, że przedstawiłam najważniejsze kwestie. Należy mieć na uwadze lecąc w podróż, zarówno na wakacje, jak i w sprawach służbowych. Szczegółowe informacje dotyczące powyższych kwestii znajdziesz na stronach internetowych każdego z przewoźników i  – na prawdę warto się z nimi zapoznać.

Źródło lotnisko Katowice: http://www.katowice-airport.com/pl/dla-podroznych/wazne-informacje

en_GBEN