Jak dojechać na wrocławskie lotnisko

Pasażerowie Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu mają wygodne połączenie autobusowe oraz samochodowe. Na naszej stronie można dowiedzieć się, jak najwygodniej dostać się do nowego terminalu wrocławskiego lotniska z samego Wrocławia, jak i spoza niego.

 

Podróż na lotnisko samochodem

Obecnie pasażerowie podróżujący samochodem do lotniska mogą skorzystać z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Specjalny zjazd jest dostępny dla przyjeżdżających ze strony Poznania  (drogą nr 5), z Warszawy (z drogi S8), a także dla osób przyjeżdżających od strony południowej (z drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4).

Lotnisko położone jest w południowo-zachodniej części miasta, osoby przyjeżdżające z samego Wrocławia, powinny kierować się na ulicę Strzegomską, a następnie skręcić w ul. Graniczną.  Warto wspomnieć, że przy ulicy Granicznej jest Parking Maro, na którym można zostawić swój samochód a następnie dojechać bezpłatnym busem pod same drzwi terminala.

Dojazd komunikacją miejską do wrocławskiego lotniska

Podróżni decydujący się na komunikację miejską, mają wygodny dojazd autobusem przyspieszonym nr 406 z ulicy Dworcowej (obok Dworca Głównego PKP) pod sam terminal lotniczy. Autobus kursuje co 20 minut, a czas przejazdu to 30 minut. Komunikacją miejską można dostać się również autobusami nocnymi. Linia 249 kursuje co godzinę (od ok. 23:30 do 3:30) z Dworca Głównego PKP przez Strzegomską, Jerzmanowo, aż do Portu Lotniczego. Czas przejazdu tego autobusu to około 30 minut. Dzienne autobusy 406 zaczynają kursować od 4:40 w dni powszednie oraz o 4:36 w weekendy.